FAQ

Jak dokonać rezerwacji?

Rezerwacji możecie dokonać poprzez stronę internetową, mailem lub telefonicznie. Następnie prześlemy umowę z warunkami uczestnictwa oraz terminami płatności.

Jak się spakować i co zabrać?

Najlepiej zapakować się w miękką torbę lub worek żeglarski, który można będzie łatwo schować. W ostateczności plecak też będzie rozwiązaniem.  Pamiętajcie żeby nie pakować się w sztywne torby i walizki. Na jachcie dysponujemy ograniczoną ilością miejsca i taka skrzynia ograniczy Waszą przestrzeń.

Oprócz rzeczy osobistych które zabralibyście w każda jedną podróż zagraniczną albo urlop, bardzo przydatne na jachcie będą:

- dokumenty żeglarskie, jeżeli posiadacie,

- nieprzemakalna i wiatrochronna odzież, kurtka i spodnie,

- czapka, rękawiczki i szal,

- ciepły sweter, polar lub softshell,

- kalosze oraz wygodne buty na miękkiej, najlepiej jasnej podeszwie,

- ładowarkę samochodową do Waszej elektroniki,

- mi się przydają również korki do uszu.

Czy wymagane jest doświadczenie żeglarskie?

Im więcej wiesz o żeglowaniu tym lepiej ale doświadczenie nie jest konieczne. Płyniesz z nami miedzy innymi po to żeby je zdobyć.  Przed wypłynięciem przeprowadzimy szkolenie dotyczące obsługi urządzeń na jachcie i bezpieczeństwa, a następnie podczas rejsu prowadzimy podstawowe szkolenie żeglarskie, wiec ważniejsza jest chęć do nauki

Jak będzie wyglądał Twój etap?

Etapy naszego rejsu staraliśmy się podzielić tak, żeby w ciągu 6 dni znaleźć kompromis między żeglarstwem i turystyką. Etapy maja około 200 mil morskich, co oznacza ze w morzu spędzimy łącznie około 2-3 dni, resztę poświecimy na poznawanie świata.

Każdy uczestnik rejsu po wejściu na pokład staje się częścią załogi s/y Samsara  i będzie, w miarę swoich umiejętności i możliwości,  czynnie zaangażowany w życie na jachcie m.in. prowadzenie jachtu (pod czujnym okiem Kapitana) i przygotowywanie posiłków (pod czujnym okiem Szefa Kuchni).

Jakich kosztów nie obejmuje nasza propozycja?

Uczestnik rejsu we własnym zakresie musi zorganizować sobie dojazd/lot do i z miejsca zaokrętowania oraz ubezpieczenie turystyczne, jeżeli czuje taką potrzebę. Cena nie obejmuje kieszonkowego, opłat wstępu do parków, muzeów itp.

Jak dolecieć?

Jeżeli nie masz bezpośredniego lotu to proponujemy lecieć przez Mediolan Bergamo i dalej na południe Włoch lub Sardynie albo przez Barcelonę na wybrzeże hiszpańskie i Baleary. Alternatywnie przez Brukselę Charleroi. Interaktywna mapę połączeń oraz  przewoźników znajdziecie pod zakładką przydatne linki.

Polityka spożywania alkoholu (używek) oraz palenia papierosów.

Podczas żeglugi i postoju na kotwicowiskach obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Załoga musi zachować trzeźwość ciała i umysłu w każdym momencie. Pod pokładem obowiązuje zakaz palenia papierosów, tytoniu itp.